عنوان
شیشه اسید شوی

شیشه های اسید شوی

در پروسه تولید شیشه های اسید شوی از تکنولوژی و ماشین های صنعت چاپ  استفاده می گردد لذا انواع طرحها اشکال و علایم را می توان بدین وسیله بروی شیشه انتقال و حتی به تولید انبوه رساند.

برای این منظور هر طرح و شکلی را با یکی از نرم افزارهای طراحی به صورت برداری طراحی، و سپس بروی فیلم های نگاتیو منتقل می شود . سپس طرح مورد نظر از فیلم بروی توریهای چاپ اسکرین  توسط لاک های حساس  منتقل و بعد با رنگ های ضد اسید بروی شیشه چاپ می کنند.

 

ویژ گی های شیشه های اسید شوی:تنوع طرحها ؛ قابلیت افزایش طرحهای جدید؛اجرای طرحهای تزیینی دلخواه علایم و نشان ها؛ انجام پروسه تزیین  بروی بافت شیشه؛ جذابیت ویزه شیشه های اسید شور از لحاظ سفیدی لطافت نرمی ؛ قابلیت انتشار تعدیل نور با انواع رنگ ها

1 تنوع زیاد طرحها در شیشه های اسید شوی: در کشور های مختلف  همچون  ترکیه  چین و بعضی کشورهای اروپایی شیشه های اسید شوی را در صد ها طرح گوناگون تولید ودر بازار جهانی عرضه می کنند . در کشور عزیز ما ایران نیز بیش از بیست طرح توسط شرکت آذربزک تولید و در اکثر استان های ایران عرضه و به کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکمنستان وعراق نیز صادر می شود.

2 قابلیت افزایش طرح های جدید

3- انجام پروسه تزیین بروی بافت شیشه :پروسه تزیین  بر روی شیشه در خود بافت شیشه انجام می شود . و هیچ گونه مواد اضافی در عملیات تزیین که به مرور زمان توسط عوامل فرسایش طبیعی از بین رود استفاده نمی گردد.طی چند مرحله مجزا  شامل عملیات مات کنی  ؛چاپ طرحها  بروی شیشه توسط رنگهای ضد اسید ؛ اسید کاری سطح شیشه و ایجاد طرحها به صورت کنده کاری ظریف بر روی شیشه

4 جذابیت بخصوص شیشه های اسید شوی :تزیین شیشه به روش اسید شویی با ماشین الات بروز که تماس پرسنل را با اسید به حد اقل برساند ( با حد اکثر ایمنی )

زیبایی و جذابیت  به خصوصی دارد این نوع شیشه ها در کنار سایر متریال ها و مصالح دیگر دکوراسیون محیط  هم چون چوب ام دی اف  آلومینیم  به مراتب دیدنی  است. خاصیت ویزه این نوع شیشه در انتشار و تعدیل نور با رنگهای دلخواه بر جذابیت دکوراسیون محیط افزایش می دهد

 

کار برد  شیشه های  اسید شوی

امروزه در بیشتر نقاط جهان؛ کشور های اروپایی، کشور های آسیایی،  روسیه و چین شیشه های اسید شوی  در معماری و دکوراسیون داخلی  جایگاه ویژه ای پیدا کرده .  لطافت و زیبایی که این شیشه ها در معماری ایجاد می کند ؛ کمتر شیشه های تزیینی دیگر می توانند . تولید انبوه شیشه های اسید شوی در دنیا  و مقرون به صرفه بودن آن؛ مصرف آن را نسبت به انواع شیشه های گران قیمت دیگر  بسیار افزایش داده بطوری که امروزه در همه نمایشگاههای صنعت شیشه که در دنیا برگزار می شود دهها شرکت شیشه دکوراتیو حضور فعال دارند.

 

در اکثر اماکن ، ساختمانها ، هتلها، ادارات و سالن ها شیشه های اسید شوی استفاده می شود  بویژه در  تزئین دربهای  داخلی ، تقسیمات داخلی و پارتیشن بندی سالن ها ، مبلمان ،  سقف کاذب   کابینت اشپزخانه  گارد ایمنی پله ها و دوردوشیها در سرویس بهداشتی.

 

مزیت های شیشه های اسید شوی

در معماری دهها نوع شیشه  تزیینی کاربرد دارد . سند بلاست،  استن گلاس،  لاکوبل، فیلم های رنگی و طرحدار، پرینت روی شیشه،شیشهای رنگی چاپ اسکرین و بعضی دیگر از مهم ترین شیشه های تزیینی به شمار می رود .

شیشه های اسید شوی مزیت های زیادی نسبت به شیشه های مشابه دارد . پروسه تزیین در خود بافت شیشه انجام می گیرد که هر دو طرف شیشه فاقد هرگونه مواد رنگی  وشیمیایی است، انتقال نور به مقدار کافی که استفاده شیشه های اسید شوی را برای منظورهای مختلف مناسب می سازد  ، شستشو و تمیز کردن  آسان  این نوع شیشه که تفاوتی با تمیز کردن شیشه های معمولی ندارد، تنوع طرحها، قیمت مناسب ، موجود بودن اکثر طرحهای این شیشه در بازار در هر زمانی که لازم باشد از جمله مزیت شیشه های اسید شوی بر سایر شیشه های تزیینی می باشد.